VİDEOLAR

Ailemizdeki herkesin sağlığı için doktorlarımız aile sağlığı
ve hastalıklardan korunma ile ilgili önemli bilgiler veriyor.

Zatürre ve korunma yolları

Virütik enfeksiyon olarak veya doğrudan oluşabilen zatürre, hayati önem taşıyan bir hastalıktır. Prof. Dr. Çağlar Çuhadaroğlu, zatürre hastalığından korunma yollarını, hastalığın belirtilerini ve tedavi yollarını açıklıyor

Rahim ağzı kanseri

Rahim ağzı kanseri, kadınların en sık karşılaştığı sağlık sorunlarından biri. Yrd. Doç. Dr. Osman Temizkan, rahim ağzı kanserinde, erken teşhisin önemini ve korunma yollarını anlatıyor.

Enfeksiyon hastalıklarından korunma yolları

Prof. Dr. Ayşe Sesin Kocagöz, enfeksiyon hastalıklarının teşhis ve tedavi sürecinde dikkat edilmesi gereken kan değerleri ve bu hastalıklardan korunma yolları hakkında bilgi veriyor.

Antibiyotik ne zaman ve nasıl kullanılmalı?

Dr. Burak Ertaş, kış aylarında sıklıkla karşılaştığımız viral enfeksiyonları, uzun süren bakteri enfeksiyonlarını ve bunlar karşısında doğru antibiyotik kullanımını anlatıyor.

Gebelik sürecinde doktor kontrollerinin önemi

Kadınlar, genellikle hamile kaldıktan sonra doktora gitmeye başlıyorlar. Prof. Dr. Faruk Suat Dede, hamile kalmadan önce başlayan düzenli doktor kontrollerinin kadın ve çocuk sağlığı için önemini anlatıyor.

Çocukları hastalıklardan koruma yolları

Okula başlayan çocuklarda, en sık görülen hastalıklardan biri üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları… Dr. Çiğdem Yavrucu, başta bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi olmak üzere, bu hastalıklardan korunmanın yollarını anlatıyor.

Kanser tedavi sürecinde hasta ve hasta yakınlarının rolü

Prof. Dr. Özlem Er, kanser tedavisi sürecini; bu süreçte, hasta ve hasta yakınlarına düşen görevleri anlatıyor.

Soğuk algınlığı mı grip mi?

Genellikle virüslerin sebep olduğu soğuk algınlığı ve grip arasındaki farkları, Doç. Dr. Gülcihan Özkan anlatıyor. Nasıl korunabiliriz, aşılanmak gerekir mi, kronik hastalığı olanlar ne yapmalı gibi pek çok soruya yanıt veriyor...

Meme kanseri

Kadınlarda en sık görülen kanser olan meme kanserinde bilinçli olmak hayat kurtarıyor. Kendi kendini muayene ile erken teşhis büyük önem taşıyor. Prof. Dr. Cihan Uras, meme kanseri hakkında detayları anlatıyor.

Dr. Özlem Cankurtaran Evimizin Sağlık Elçileri'ni anlatıyor...

Her şeyin başı sağlık diye yola çıkan ve Türkiye'nin dört bir yanında toplantılar ile ayrıca sosyal medya kanalları ile 'sağlıkta bilinçlenme'yi hedefleyen Evimizin Sağlık Elçileri hakkındaki detayları Dr. Özlem Cankurtaran anlatıyor...

BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN! Toplantılarımızın detayları hakkında bilgi sahibi olmak ve sağlıkla ilgili önemli bilgiler edinmek için sosyal medya hesaplarımızı takip edin!